3D - Lov lukom

3D lukostreľba alias LOVECKÁ LUKOSTREĽBA je veľmi populárnou disciplínou, v ktorej sa konajú aj Majstrovstvá sveta. Je pre tých strelcov ktorý chcú zažiť autentický pocit z lovu na 3D modely zvierat v životnej veľkosti. 3D poľovanie s lukom je zážitková  teambuldingová aktivita vhodná na súperenie skupín.

Čo je streľba na 3D terče?

Simulácia lukostreleckej poľovačky na 3D terče – modely zvierat v reálnej veľkosti zo špeciálneho terčovnicového absorbčného materálu. Zvieratá sú rozmiestnené v teréne či v lese v rôznych pozíciách a strieľa sa na nich z rôznych vopred neznámych vzdialeností.

Lukostrelec sa učí odhadovať vzdialenosť, učí sa operatívne posúdiť situáciu a svoje výškové prevýšenie oproti terču aby zasiahol zviera kritickým zásahom.

Lukostrelecká poľovačka s lukom

Zážitkový 3D lukostrelecký lovecký parkúr 499 € / skupina (firma, organizácia, skupina priateľov a pod.)  s požičaním výstroja a inštruktormi /cca 3-4 hodiny podľa požiadavky/

Zážitková 3D lukostreľba zahŕňa
  • Tréning - pred absolvovaním 3D okruhu inštruktori zaučia strelcov cca 1 hodinu streľbou na klasický terč
  • Súťaž v love a bodovanie - následne po skupinkách absolvuje každý strelec lov na trati/okruhu z cca 10 až 15 zvierat - terčov (figurín) v životnej veľkosti. Každý strelec vystrelí 2 šípy na každé zviera, z konkrétne určeného stanovišťa. V každej skupine je k dispozícii luk a po odstrieľaní sa zapíšu každému strelcovi zásahy do pripravených bodovacích tabuliek. Inštruktor zároveň robí rozhodcu, dbá na bezpečnosť a zapisuje strelcom body. Na okruhu budete stáť zočivoči všetkým možným typom zvierat  - diviak, srna, vlk, medveď atď.
  • Strelci absolvujú viacero kôl a každý vystrelí počas 3D lovu cca 40 súťažných výstrelov. Vyhráva ten strelec, ktorý má najviac kritických zásahov v blízkosti srdca. Trom najlepším strelcom sú udelené i pamätné lukostrelecké medaily.


Detské akcie
Tréningy a inštruktáže
Zábavné súťaže